Школа вівчарства

Головна » Послуги » Екскурсійна служба » Школа вівчарства

Ось уже кілька років підряд у селі Колочава Міжгірського району Закарпатської області працює унікальний навчальний заклад – «Школа вівчарства». Розташована вона на схилі гори Стримба (висота 1719м), що височить над селом Колочава, і працює ціле літо. Всі бажаючі повчитися піднімаються у гори на один чи кілька днів з інструктором-провідником. Він показує туристам довколишні околиці та веде найлегшою дорогою на гору.

На висоті понад 1000 метрів директор унікального навчального закладу Іван Мацола щороку ставить салаш (вівчарський курінь). Тут гості зможуть відпочивати і навчатися вівчарської справи. Термін навчання – необмежений – хоч ціле літо ви можете провести серед мальовничих гір та овець. Вівчарі зготують страву на замовлення чи пригостять свіжо приготовленим сиром та вурдою із колочавським токаном.

Школа щороку відкриває свої двері для учнів у кінці травня – саме тоді вівці виганяють на випас.

Бажаючі пожити на високогір’ї й повчитися у «Школі вівчарства» повинні пішки вийти на гору і влаштуватися у наметі. Після цього під керівництвом досвідчених вівчарів Мацолів вони зможуть виганятимуть отару на випас, пробувати доїти овець. Учні самі варитимуть вурду та робитимуть сир, бринзу чи вівчарську юшку. Тут їх вчитимуть грати на трембіті, сопілці, ознайомлять із багатовіковими традиціями вівчарів та покатають верхи на коні.

У липні-серпні на схилах довколишніх гір можна назбирати чимало яфонів (місцева назва чорниць). Ними влітку щедро вкриті гірські хребти.