Колочавський бокораш

Головна » Послуги » Екскурсійна служба » Колочавський бокораш

  Аж до середини 20-го століття  ліс із далеких куточків Карпат сплавляли використовуючи швидкі та повноводі гірські річки. 

Річка Теребля, в долині якої розташоване село Колочава,  пливла високо над рівнем моря і була дуже зручною транспортною артерією для місцевих бокорашів.

Величезні деревини зв’язували у бокори (плоти) та спускали на воду. Зверху керувати такою дарабою ставали бокораші - надзвичайно сміливі та сильні верховинці.  Робота вимагала незвичної кмітливості та вправності, адже плоти пливли по Тереблі дуже  швидко. На бокорашів також чатувало чимало небезпек у вигляді крутих поворотів та підводних каменів. Холодні води Тереблі  стали останнім притулком не одного бокораша.

У 1951 році а річці Тереблі почалося будівництво дамби для нової Теребле - Ріцької ГЕС. Створення водосховища допомогло закарпатцям з електрикою, але місцеві бокораші залишилися без роботи: після побудови штучного моря і величезної бетонної дамби, сплавляти по Тереблі ліс було вже неможливо. Тяжка і небезпечна професія відійшла в минуле.

Та у Колочаві історія оживає. У музеї «Колочавський бокораш» ви побуваєте у справжній лісорубській колибі, ознайомитеся з автентичними знаряддями праці  лісорубів та бокорашів, побачите відтворені ризи для спуску деревини з гір, сфотографуєтеся на величезному бокорі.

Лише тут ви можете побачити унікальний документальний фільм про небезпечну роботу бокорашів.