Мінеральні води закарпаття

Головна » Послуги » Екскурсійна служба » Мінеральні води закарпаття

Мінеральна вода Сойми

Аналогічних до соймівської мінеральної води в Україні нема. Це вода середньої мінералізації, гідрокарбонатно-хлоридна, натрій-кальцієва. Гази — вуглекислота та сірководень.

Лікувальні властивості води як при зовнішньому використанні в купальнях, так і питному застосуванні були відомі населенню ще з XVIII століття.

Наприкінці XIX ст. поблизу поселення Міжгір’я (Волове) в с.Сойми приватні підприємці на джерелах мінеральних вод на лівому березі р.Репинки відкрили водолікарню, де готували вуглекислі ванни, а на початку XX століття тут були споруджені невеликі помешкання для житла.

В 1876 році соймівські джерела “межи бродами і під клівами” (г.Кліва) на берегах річки Репинки наводяться у списку 234 відомих мінеральних вод Закарпаття в монографії Sziladyi І.

В 1900 році після визначення хімічного складу соймівських мінеральних джерел цей район був визнаний курортною місцевістю. Свого розквіту курорт Сойми набув у 1910-1914 рр., проте в період Першої світової війни він був повністю знищений.

Приватні підприємці на місці попередньої споруди відкрили невеличку водолікарню, яка ще існувала у 1935 році. Припускається, що назва Сойми походить від “соімення” – злиття двох рік Репинки і Ріки у вузькій долині між горами

Визначні лікувальні властивості мінеральної води Сойми зумовлені насамперед високим вмістом мінеральних солей, зокрема кальцію і магнію.

Боркут 
Углекислая гидрокарбонатно-хлоридная кальциево-натриева минеральная вода «Буркут» поступает из источника, находящегося в поселке того же названия в ущелье реки Штифулец в Ивано-Франковской области. 
Минеральная вода «Буркут» применяется в западных областях Украины не только как приятный на вкус столовый напиток, но и как лечебное средство.