Чеська школа

Головна » Послуги » Екскурсійна служба » Чеська школа

Згідно із Сен -Жерменським договором від 10 вересня 1919 року Закарпаття увійшло до складу Чехословаччини під назвою Підкарпатська Русь.

Державна загальноосвітня школа з чеською мовою навчання вперше відкрила свої двері у 1931 році. Відвідували її переважно діти місцевих євреїв, а також представників чеської влади – нотаря, урядників та жандармів.

Музей складається з двох приміщень – класу та кімнати для відпочинку вчителя. Експонати основної шкільної зали показують, що у чеській державній школі дбали не лише про знання учнів, але й виховували їх у любові до «милої» республіки та її батька – Томаша Гаріга Масарика. Перед входом до класу красувався герб Чехословаччини, поряд з дошкою – портрет Президента країни, біля дверей – його погруддя.

Партитура на фортепіано запрошує виконати гімн республіки а географічна та фізична карти тодішньої країни показують простори Чехословаччини від Шумавського до Карпатського хребта. Учні чеської школи носили дерев’яні пенали користувалися чорнильницями і перами громіздкими циркулями та важкими геометричними фігурами. На шкільних полицях – твори чеських письменників та класні журнали з оцінками колочавських учнів. Слова президента Масарика при вході закликали учнів до читання серйозної літератури: «Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу, хто ти є».